Han's E03 로봇
Specifications
| Brand | Han's |
| Model | E03 |
| Type | Robot Arm |
| Axes | 6 |
| Payload | 3.0 kg |
| Reach | 590 mm |
| Repeatability | 0.03 mm |
| Weight | 18 kg |
The Han's E03 robot is a 6-axis robot arm, it offers a 3 kg payload and 590 mm of reach. The repeatability of the Han's E03 robot is 0.03 mm and the robot weight is approximately 18 kg.
Common applications of the Han's E03 include: Assembly, Dispensing, Material Handling, Remote TCP.
The Han's E03 is manufactured by Han's.
Use this robot comparator to find similar robots to the Han's E03.
Browse the full RoboDK library.