Yaskawa Motoman MotoMini robot
The Yaskawa Motoman MotoMini robot is a 6-axis robot arm, it has a payload of 0.5 kg and a reach of 350 mm. Manufacturing applications include Dispensing.
Common applications of the Yaskawa Motoman MotoMini include: Assembly, Dispensing, Material Handling, Remote TCP.
The Yaskawa Motoman MotoMini is manufactured by Yaskawa Motoman.
Use this robot comparator to find similar robots to the Yaskawa Motoman MotoMini.
Browse the full RoboDK library.
Specifications
| Brand | Yaskawa Motoman |
| Model | MotoMini |
| Type | Robot Arm |
| Axes | 6 |
| Payload | 0.5 kg |
| Reach | 350 mm |
| Repeatability | 0.02 mm |
| Weight | 7 kg |