Huayan E05-L ロボット
Specifications
| 銘柄 | Huayan Robotics |
| モデル | E05-L |
| 種類 | Robot Arm |
| Axes | 6 |
| 積載量 | 3.5 kg |
| リーチ | 950 mm |
| 再現性 | 0.03 mm |
| 重量 | 26 kg |
The Huayan E05-L robot is a 6-axis robot arm, it offers a 3.5 kg payload and 950 mm of reach. The repeatability of the Huayan E05-L robot is 0.03 mm and the robot weight is approximately 26 kg.
Common applications of the Huayan E05-L include: Assembly, Collaborative, Dispensing, Material Handling, Remote TCP.
The Huayan E05-L is manufactured by Huayan Robotics.
Use this robot comparator to find similar robots to the Huayan E05-L.
Browse the full RoboDK library.